Crypto Mandala AirDrop Rehberi

Cryptomandala.Art
5 min readNov 2, 2021

Merhaba değerli takipçilerimiz ve Crypto Mandala topluluğumuz.

Pek çok kişinin bildiği gibi Crypto Mandala, Avaxtars ekibi tarafından sunulan, Avalanche ağı üstünde geliştirilmiş bir NFT Koleksiyon projesi. Crypto Mandala NFT’leri ile Mandala Token ($MNDL) Farmlamak ve gerek bu tokenlar gerekse NFT’lerin kendisi ile, başta Avaxtars projesi olmak üzere ekibin diğer projeleri içinde çeşitli servislere ve avantajlara erişmek mümkün olacak. Crypto Mandala Tokenomics ile alakalı daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Crypto Mandala açılırken söz verdiğimiz gibi 6 farklı gruba AirDrop sunuyoruz ve şu anda bu AirDrop’lar alınabilir durumda.

Öncelikle $MNDL Token Sözleşme Adresimizi paylaşalım: 0xd3DF6106346Ac91CE76D1AdF291a68581D3fa782

Kimler AirDrop Almaya Hak Kazandı?

26 Eylül 2021, 09:00 AM (UTC) itibariyle Snapshot’lar alındı ve bu tarih itibariyle aşağıdaki gruplar $MNDL AirDrop almaya hak kazandılar.

- Avaxtars NFT tutan cüzdanlar
- $AVXT Tutan cüzdanlar
- Avalanche Mainnet aktif Validator olanlar
- Avalanche Mainnet aktif Delegator olanlar
- Avalanche Fuji Testnet aktif Validator olanlar
- Avalanche Fuji Testnet aktif Delegator olanlar

AirDrop Hak Kazandığımız Nasıl Öğrenebilirim?

- Snapshot tarihinde Avaxtars NFT ve $AVXT Tutan Cüzdanlar için;

Yapmanız gereken tek şey Crypto Mandala Wallet adresini ziyaret etmek, Metamask cüzdanlarını sisteme bağlamak ve sonuçları görmek.

Eğer CLAIMABLE alanında bir değer görüyorsanız $MNDL Token AirDrop almışsınız demektir. Bu AirDrop’un hangi kalemlerden geldiğine dair detayı görmek için “SHOW MY WALLET TRANSACTIONS” linkine tıklamanız gerekiyor. Burada kaç adet Avaxtars NFT ve cüzdanınızdaki $AVXT’ler için AirDrop aldığınızı görebilirsiniz.

- Snapshot tarihinde aktif bir Mainnet veya Fuji Validator — Delegator olanlar için;

Validator ve/ya Delegator olanlar için bu işlemler Avalanche Platform Chain (P-Chain) adresleri ile gerçekleşir. Bu P-Chain adresini bilmeniz gerekiyor. Bu adresleri iki şekilde bulabilirsiniz;

1- Validation ve/ya Delegation yapılan Node-ID biliyorsanız Avascan.info adresine giderek Node-ID ile arama yapabilir ve gelen kayıt üstünden P-Chain adresinizi bulabilirsiniz.

2- Validation ve Delegation işlemleri AVAX Web Wallet üzerinden yapıldığı için tüm P-Chain adresleriniz AVAX Web Wallet içinde kayıtlıdır. AVAX Web Wallet’a giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menüden Manage Keys linkine tıklamanız, açılan My Keys alanında ise HD Addresses ikonuna tıklamanız gerekiyor. Bu pencerede Platform sekmesine geçerek tüm P-Chain adreslerinize erişebilirsiniz.

P-Chain adreslerinize ulaştıktan sonra Crypto Mandala üzerinde doğru P-Chain adresiniz ile haklarınızı görüntülemeniz ve bu hakları almak için bir imza atmanız gerekiyor. Bunun için Crypto Mandala AirDrop Claim sayfasına gitmeniz gerekli.

Bu sayfada Validator/Delegator alanına tıkladıktan sonra gelen form alanına P-Chain adresinizi yapıştırmalı ve Check butonuna tıklamalısınız. Birden fazla P-Chain adresiniz varsa doğru adresi bulana kadar denemeniz gerekiyor.

Doğru adresi bulduğunuzda yeni bir bilgi ve form alanı açılacak. Size P-Chain adresinize bağlı X-Chain adresinizi ve imza oluşturmanız için gerekli metni gösterecek.

Bu noktada yapmanız gereken şey AWAX Web Wallet içinde, soldaki menüden, Advanced sekmesine tıklamak.

Sign Message kısmında, Crypto Mandala web sitesinde size gösterilen X-Chain adresinizi kopyalamalı , AVAX Web Wallet Sign Message sayfasındaki adres alanına yapıştırmalı ve gelen adresi seçmelisiniz.

Akabinde yine Crypto Mandala web sitesindeki imzalanacak mesajı kopyalamalı ve AVAX Web Wallet Sign Message sayfasındaki Message alanına yapıştırmalısınız.

Daha sonra Sign Message butonuna basarak imzanızı oluşturabilirsiniz.

Oluşan imzayı kopyalayın ve Crypto Mandala web sitesindeki ilgili sayfada Signature alanına yapıştırın. İmzada boşluk olmadığından emin olun. Ardından Submit butonuna tıklayın.

Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru yaptıysanız hak kazandığınız AirDrop cüzdanınıza tanımlanacaktır.

$MNDL Tokenları Nasıl Metamask Cüzdanıma Çekerim?

Hak kazandığınız $MNDL Token miktarını Crypto Mandala My Wallet sayfasında görebilirsiniz.

Bu sayfada CLAIM $MNDL TOKENS seçeneğini tıkladığınızda sizden basit bir KYC işlemi yapmanız istenecektir. Eğer daha önce yapmadıysanız bu işlemi tamamlayın.

- Sözleşmeleri işaretleyin.

- E-mail adresinizi eksiksiz girin ve Onay butonuna tıklayın.

- E-mail adresinize gelen doğrulama kodunu Crypto Mandala sayfasındaki alan yazın ve işlemi tamamlayın.

- İşlem tamamlandıktan sonra lütfen sayfayı Refresh ile tekrar yükleyin.

Artık tekrar CLAIM $MNDL TOKENS butonuna basarak ne miktarda $MNDL Token’i cüzdanınıza aktarmak istediğiniz girebilirsiniz. Bu esnada sizden istenen imzalama işlemlerini yapın.

İşlemi onayladığınızda Avalanche ağı çok küçük bir transaction fee ödemenizi isteyecektir (0.0025 AVAX kadar), bu miktarın cüzdanınıza olması gerektiğini göz ardı etmeyin.

İşlem tamamlandığında $MNDL Tokenlar Metamask cüzdan adresinize aktarılmış olacaktır.

$MNDLK Tokenlar Metamask Cüzdanımda Görünmüyor

- Metamask cüzdanınız içinde Assets bölümünün en altında yer alan Import Tokens seçeneğini tıklayın.

- Token Contract Address alanına şu değeri girin: 0xd3DF6106346Ac91CE76D1AdF291a68581D3fa782

- Eğer gerekirse Decimal hane alanı için girmeniz gereken değer 6’dır.

Asset ekleme işlemi tamamlanınca Metamask içinde $MNDL Tokenları artık görebilirsiniz.

$MNDL Tokenları Metamask Cüzdanıma Transfer ederken işlem yarım kaldı ve artık hiçbir yerde görünmüyorlar?

Crypto Mandala My Wallet sayfasında SHOW MY WALLET TRANSACTIONS seçeneğini tıklayın.

Gelen sayfada ilgili işlem satırının en sağındaki tekrarlama butonuna tıklayın. Metamask imzalama ve transfer işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

$MNDL Tokenlar Ne İşe Yarayacak?

Başta Avaxtars olmak üzere ekibin geliştirdiği tüm diğer projelerde çeşitli servislere erişmek için kullanılacaklar. Bunlara dair detaylı bilgiler ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Başka sorularım ve yardıma ihtiyacım var!

Topluluğumuza her zaman Telegram ve Discord kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Website | Twitter | Discord | Telegram | Telegram Türkçe | Medium

--

--

Cryptomandala.Art

Crypto Mandala is a new generation of NFT project with its own Tokenomics on Avalanche Blockchain Network.